najczęsciej zadawane pytania

najczęsciej zadawane pytania

1.       Czy Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ jest szkołą publiczną czy prywatną?

Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej.

2.       Ile kosztuje nauka w Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ?

Nauka w ALO jest całkowicie bezpłatna. Należy jednak pamiętać, że w przypadku rekrutacji do klasy kosmetycznej niezbędne będzie wyposażenie dziecka w fartuch kosmetyczny, pędzle do twarzy (względy higieniczne), buty na zmianę lub ochraniacze na obuwie. O wszystkich szczegółach opowiada p. kosmetolog na pierwszych zajęciach.

3.       Na jakie kierunki prowadzona jest rekrutacja w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSKiNoz?

Przed rokiem szkolnym 2022/2023 rekrutacja będzie prowadzona do klasy kosmetycznej.

4.       Gdzie znajduje się Akademickie Liceum Ogólnokształcące?

ALO znajduje się w Łodzi przy ul. Wileńskiej 53/55 (dzielnica Łódź Retkinia/Polesie) w okolicach Atlas Areny. Dzięki dobrej lokalizacji uczniowie mają wygodny dojazd z każdego miejsca w Łodzi oraz z miast ościennych tj. Konstantynów Łódzki, Lutomiersk czy Zgierz.

5.       Czy jest możliwość zakwaterowania dziecka w bursie?

Tak, Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ współpracuje z Bursą Szkolną nr 12 w Łodzi przy ul. Podgórnej 9/11 w Łodzi. Wielu naszych uczniów jest tam zakwaterowanych. Uczniowie mają tam pełną opiekę wychowawczą oraz możliwość wykupienia posiłków.

6.       Jak liczne są klasy?

Uczniowie w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi uczą się w klasach liczących w większości od 20 do 25 osób. W ten sposób nauczyciele mogą poświęcić czas dla każdego ucznia w klasie. Dodatkowo zajęcia językowe odbywają się w mniejszych grupach, podzielonych według poziomu zaawansowania. Małe klasy, w połączeniu z przestronnymi salami, umożliwiają również zachowanie reżimu sanitarnego.

7.       Jakie są języki dodatkowe do wyboru?

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSKiNoZ do wyboru jest jeden z dwóch dodatkowych języków: niemiecki lub rosyjski. Nauka wybranego, dodatkowego języka prowadzona jest od podstaw.

8.       O której godzinie uczniowie zazwyczaj rozpoczynają i kończą lekcje?

Zajęcia zaczynają się w godzinach porannych (zazwyczaj pomiędzy 8:00 a 9:00) i kończą we wczesnych godzinach popołudniowych. Czasem zdarza się, że lekcje zaczynają się wcześniej, albo później kończą, ale są to wyjątki.

9.       Czy w szkole są realizowane zajęcia dodatkowe oraz wyjazdy czy wycieczki szkolne?

Tak, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym realizujemy zajęcia dodatkowe m.in. z e-sportu. Są realizowane również bezpłatne zajęcia glottodydaktyki (dodatkowej nauki języka polskiego dla uczniów spoza Polski). W przypadku wyjazdów i szkolnych wycieczek te organizowane są tylko i wyłącznie przy unormowanej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Masz pytania? Napisz do nas
wpisz: hesm

Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda