FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1.       Czy Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ jest szkołą publiczną, czy prywatną?

Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ jest szkołą niepubliczną na prawach szkoły publicznej.

2.       Ile kosztuje nauka w Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ?

W przypadku rekrutacji do klasy medyczno-kosmetologicznej niezbędne będzie wyposażenie dziecka w fartuch kosmetyczny, pędzle do twarzy (względy higieniczne), buty na zmianę lub ochraniacze na obuwie. O wszystkich szczegółach opowiada p. kosmetolog na pierwszych zajęciach.

3.       Na jakie kierunki prowadzona jest rekrutacja w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSKiNoz?

Przed rokiem szkolnym 2023/2024 rekrutacja będzie prowadzona do klasy medyczno-kosmetologicznej.

4.       Gdzie znajduje się Akademickie Liceum Ogólnokształcące?

ALO znajduje się w Łodzi przy ul. Wileńskiej 53/55 (dzielnica Łódź Retkinia/Polesie) w okolicach Atlas Areny. Dzięki dobrej lokalizacji uczniowie mają wygodny dojazd z każdego miejsca w Łodzi oraz z miast ościennych takich jak Konstantynów Łódzki, Lutomiersk czy Zgierz.

5.       Czy jest możliwość zakwaterowania dziecka w bursie?

Tak, Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ współpracuje z Bursą Szkolną nr 12 przy ul. Podgórnej 9/11 w Łodzi. Wielu naszych uczniów jest tam zakwaterowanych. Uczniowie mają tam pełną opiekę wychowawczą oraz możliwość wykupienia posiłków.

6.       Jak liczne są klasy?

Uczniowie w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi uczą się w klasach liczących w większości od 20 do 28 osób. W ten sposób nauczyciele mogą poświęcić czas dla każdego ucznia w klasie. Zajęcia językowe odbywają się w mniejszych grupach, podzielonych według poziomu zaawansowania. Małe klasy, w połączeniu z przestronnymi salami, umożliwiają zachowanie reżimu sanitarnego.

7.       Jakie są języki dodatkowe do wyboru?

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym WSKiNoZ uczniowie uczą się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo do wyboru jest jeden z dwóch dodatkowych języków: niemiecki lub rosyjski, którego nauka prowadzona jest od podstaw.

8.       O której godzinie uczniowie zazwyczaj rozpoczynają i kończą lekcje?

Zajęcia zaczynają się w godzinach porannych (zazwyczaj pomiędzy 8:00 a 9:00) i kończą we wczesnych godzinach popołudniowych. Czasem zdarza się, że lekcje zaczynają się wcześniej albo później kończą, ale są to wyjątki.

9.       Czy w szkole są realizowane zajęcia dodatkowe oraz wyjazdy lub wycieczki szkolne?

Tak, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym realizujemy zajęcia dodatkowe m.in. szkolne konkursy czy wyjazdy. Co roku dążymy do przeprowadzenia wycieczki integracyjnej dla klas I. W placówce odbywają się również bezpłatne lekcje ze specjalistą od glottodydaktyki (nauka języka polskiego dla uczniów spoza Polski).

Masz pytania? Napisz do nas
wpisz: jali

Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda