MISJA SZKOŁY

Misja Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

ALO jest nowoczesną szkołą średnią, w której wspieramy uczniów w ich wszechstronnym rozwoju. Wychodzimy z założenia, że progres intelektualny idzie w parze z umiejętnościami praktycznymi, które przekładają się następnie na zdolność do dokonywania niejednokrotnie trudnych wyborów.

Młode pokolenie kierujemy w stronę utartych, niezwykle istotnych wartości, takich jak szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego, dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo innych ludzi. Wierzymy, że określone wzorce postępowania przekładają się na sukcesy osobiste i zawodowe, a także ułatwiają stawianie czoła wyzwaniom współczesnego świata.  

School-Life Balance

Zdajemy sobie sprawę, że równowagę warto zachować nie tylko na pozie życia i pracy, ale także życia i szkoły. Okres dojrzewania rządzi się swoimi prawami, a jego znaczną część poświęcamy odkrywaniu siebie, swoich potrzeb, a także pasji, które niejednokrotnie mają znaczący wpływ na naszą przyszłość.

Klasa medyczno-kosmetologiczna to ukłon w stronę uczniów, dla których kształcenie, opierające się o zagadnienia z dziedzin kosmetologii, medycyny i nauk o zdrowiu już na etapie szkoły średniej, jest pierwszym krokiem w stronę zawodowego sukcesu. Patronat Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi daje naszej szkole szerokie możliwości dalszego rozwoju, a akademicka kadra pedagogiczna gwarantuje rzetelne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Wartości ALO

  • Działania dydaktyczno-wychowawcze podejmowane przez kadrę pedagogiczną podyktowane są troską o dobro uczniów, a także ich bezpieczeństwo i zdrowie. Kształtujemy właściwe postawy moralne i dążymy do twórczego rozwoju osobowości, wkraczających w dorosłość uczniów,
  • Poprzez twórczą atmosferę szkoła wspiera rozwój pasji, zachęca do rozwijania sprecyzowanych zdolności oraz uczy poszanowania nauki – procesu towarzyszącego nam przez całe życie,
  • Szkoła wspiera uczniów w przygotowaniu się do funkcjonowania w szybko zmieniającym się świecie.

Zapraszamy do ALO!

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.

Masz pytania? Napisz do nas
wpisz: tbwk

Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda