misja akademickiego Liceum ogólnokształcącego w Łodzi

ALO jest nowoczesną szkołą średnią, w której wspieramy uczniów w ich wszechstronnym rozwoju. Nie skupiamy się tylko na sferze intelektualnej, ale kładziemy nacisk na umiejętność praktycznego wykorzystywania wiedzy oraz przygotowanie do dokonywania odpowiednich wyborów życiowych. Jesteśmy szkołą, która kształtuje swoich wychowanków w oparciu o szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego, by mogli oni sprostać wyzwaniom współczesnego świata, odnieść sukcesy osobiste i zawodowe. 

alo - nauka i rozwój pasji 

Wiedząc jak istotny jest life-work balance oraz rozwój życiowych pasji w naszym liceum łączymy naukę z rozwojem zainteresowań. Klasa kosmetyczna to ukłon w stronę uczniów, dla których nauka zagadnień kosmetycznych, już na etapie szkoły średniej, jest pierwszym krokiem na zawodowej drodze. Patronat Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi daje szerokie możliwości dalszego rozwoju, a akademicka kadra pedagogiczna gwarantuje przygotowanie do egzaminu maturalnego.  

 

zadania akademickiego liceum

  • Kadra pedagogiczna w działaniach dydaktyczno – wychowawczych kieruje się dobrem uczniów oraz troską o ich bezpieczeństwo i zdrowie. Kształtuje właściwe postawy moralne i dąży do twórczego rozwoju  osobowości wkraczających w dorosłość uczniów. 
  • Poprzez twórczą atmosferę szkoła wspiera rozwój pasji, zachęca do rozwijania indywidualnych uzdolnień oraz uczy poszanowania nauki - procesu trwającego przez całe życie.
  • Szkoła wspiera swoich uczniów w przygotowaniu się do funkcjonowania w szybko zmieniającym się świecie.

Powyższe wartości są bliskie Twojemu sercu? Zapraszamy do ALO!

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.

Masz pytania? Napisz do nas
wpisz: vmev

Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda