KLASA MEDYCZNO-KOSMETOLOGICZNA

Pierwsze kroki w świecie beauty

Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKINOZ to wyjątkowe miejsce na mapie łódzkich szkół średnich. Patronat Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu umożliwia nie tylko realizację obowiązującego programu kształcenia, ale również rozwijanie w uczniach kosmetycznej pasji dzięki dodatkowym zajęciom w specjalistycznych pracowniach kosmetycznych.

ALO należy do grupy edukacyjnej QED. Mimo że oficjalnie jesteśmy szkołą niepubliczną, funkcjonujemy na prawach szkoły publicznej. Strannie opracowany, czteroletni program zajęć w pełni przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego, a jednocześnie sprzyja nabywaniu praktycznych umiejętności.

Dołącz do klasy medyczno-kosmetologicznej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSKINOZ i rozwiń skrzydła!

Klasa medyczno-kosmetologiczna to najlepszy wybór dla osób, które:

 • chcą zgłębiać zagadnienia z anatomii, dermatologii, biologii i chemii oraz czerpać wiedzę od praktyków i wykładowców akademickich,
 • interesują się zdrowym trybem życia i chcą zagłębić się w świat dietetyki, masażu i fizjoterapii,
 • pragną doskonalić swoje umiejętności na zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w profesjonalnie wyposażonych pracowniach WSKINOZ,
 • fascynują się światem beauty, mody, oglądają tutoriale na ten temat w internecie, a także chciałyby przeprowadzać zabiegi na twarz i ciało pod czujnym okiem profesjonalistów,
 • myślą o studiowaniu: medycyny, kosmetologii, ratownictwa medycznego, stomatologii, analityki, farmacji, pielęgniarstwa, położnictwa, biologii, biotechnologii, chemii, dietetyki, bioinżynierii, weterynarii, ochrony środowiska, fizjoterapii, kierunków rolniczych czy przyrodniczych.
Pędzle
Dziewczyny

Czego się nauczysz w ALO?

Poznasz techniki wykonywania stylizacji brwi i rzęs, paznokci, pielęgnacji dłoni oraz profesjonalnego makijażu w zgodzie z aktualnymi badaniami i trendami. Zdobędziesz wiedzę z zakresu budowy i rozpoznawania potrzeb skóry oraz terapii defektów. Przygotujesz się do matury.

Wszystkie kosmetyki używane podczas zajęć w pracowni kosmetycznej WSKINOZ zapewnia szkoła.

Program nauczania ALO

Nauka w klasie medyczno-kosemtologicznej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego trwa 4 lata. W tym czasie realizujemy podstawowy program nauczania oraz z zakresu przedmiotów rozszerzonych: biologii / języka angielskiego, a także przedmiot uzupełniający: pracownie kosmetologii (2 godziny w tygodniu).

W klasie III i IV szczególną uwagę koncentrujemy na przygotowaniu do matury.

Szminka
Cienie

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi to:

 • akademicka kadra pedagogiczna,
 • profesjonalnie wyposażone laboratorium chemiczne Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi,
 • nowoczesna pracownia kosmetyczna,
 • zajęcia ze specjalistami świata wizażu i kosmetologii,
 • przyjazne i bezpieczne sale lekcyjne,
 • nauka w kobiecym gronie,
 • wyjazdy i wycieczki szkolne.

Co po liceum?

Jako absolwentka klasy medyczno-kosmetologicznej ALO możesz kontynuować naukę m.in. w:

oraz innych uczelniach i szkołach policealnych w Polsce i za granicą.

Dołącz do ALO i połącz naukę z kosmetyczną pasją!

Paznokcie

Nauka w kobiecym gronie

Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKINOZ to wyjątkowe miejsce na mapie łódzkich szkół średnich. Patronat Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi sprawia, że szkoła nie tylko realizuje program licealny, ale dzięki dodatkowym zajęciom w pracowni kosmetycznej rozwija w uczniach kosmetyczną pasję.

Jako należąca do grupy edukacyjnej QED szkoła niepubliczna mamy prawa szkoły publicznej, zatem nauka w ALO jest bezpłatna, a czteroletni program zajęć w pełni przygotowuje do egzaminu maturalnego. Dołącz do klasy kosmetycznej Akademickiego Liceum i rozwiń skrzydła! 

Masz pytania? Napisz do nas
wpisz: zfaq

Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda