poznaj nas - pedagogów z pasją!

Nauczyciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego to nie tylko znakomici pedagodzy, ale są to również osoby, które w życiu mają wiele zainteresowań.

 

Edward Kujawa

mgr edward kujawa

Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

Paulina Daszkowska

paulina daszkowska

Wicedyrektor ds. Administracyjno-Organizacyjnych

Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Ukończyła także dwa kierunki studiów podyplomowych: kadry i płace oraz organizacja i zarządzanie placówką oświatową. Interesuje się coachingiem, horse assisted education oraz prawem pracy. Prywatnie miłośniczka owczarków niemieckich, turystyki górskiej oraz jazdy konnej.

Jolanta Chojnacka

jolanta chojnacka

Wicedyrektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych

Dyrektor z 20-letnim doświadczeniem w kierowaniu publicznymi placówkami oświatowymi. Ukończyła Uniwersytet Łódzki na kierunkach: pedagogika i informatyka oraz studia podyplomowe z zakresu: grafika komputerowa oraz integracja sensoryczna. Jej pasją jest chodzenie po górach oraz psychologia. Jest także miłośniczką jazdy na rowerze.

Rafał Ossowski

dr Rafał Ossowski

Nauczyciel fizyki

Z wykształcenia fizyk doświadczalny, zawodowo nauczyciel, prywatnie mąż oraz opiekun dwóch psów i trzech kotów.
Interesuje się nowinkami technicznymi, grą na pianinie, psychologią behawioralną i fotografią przyrody.

Regina Ogińska

Regina Ogińska

Nauczycielka języka polskiego

Nauczycielka dyplomowana, polonistka, egzaminatorka. Opiekunka finalistów i laureatów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Artystycznej oraz licznych konkursów przedmiotowych i artystycznych. Otrzymała tytuł ''Nauczyciela - Odkrywcy Uczniowskich Talentów'' i certyfikat Nauczyciela - Nowatora, odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Lubi swoją pracę, górskie wędrówki i długie rozmowy z przyjaciółmi.

Patryk Brandt

Patryk Brandt

Nauczyciel języka angielskiego

Magister filologii angielskiej, wykwalifikowany nauczyciel oraz tłumacz z doświadczeniem akademickim. 14 lat praktyki pozwoliło mu zdobyć ogromne doświadczenie. Uczestniczył w wielu kursach doskonalających warsztat pracy m.in. w Dublinie w Irlandii.
Prywatnie miłośnik kultury i historii Wysp Brytyjskich, a także epoki Wikingów. Entuzjasta boksu i biegania. Pasjonat turystyki pieszej, szczególnie górskiej. Zaangażowany w tematykę rozwoju osobistego.

Bohdan Dvizohna

Bohdan Dvizhona

Nauczyciel informatyki

Absolwent Wydziału Techniki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.
Interesuje się lotnictwem, sztukami walki, starym kinem, lingwistyką matematyczną i literaturą rosyjską. Kocha góry oraz ludzi z poczuciem humoru.

Emilia Machowska

Emilia Machowska

Nauczycielka języka angielskiego

Interesuje się sztuką, kulturą, tradycjami i językami obcymi. Chętnie tworzy i podróżuje. Fascynuje się szeroko pojętym zdrowiem, naturą i życiem człowieka. Uważa, że życie pisze najciekawsze i najbardziej złożone scenariusze, więc warto być uważnym i czerpać z tego co nam oferuje. 

Klaudia Tyluś

Klaudia Tyluś

Nauczycielka chemii

Magister nauczania chemii i analityki chemicznej. Nałogowo czyta skład każdego produktu.

Interesuje się chemią w kontekście zdrowego trybu życia oraz badaniami kryminalistycznymi. Jest introwertyczką, miłośniczką przyrody oraz pieszych i biegowych wycieczek.

Przemysław Pawlak

Przemysław Pawlak

Nauczyciel matematyki

Posiada ponad 20 letni staż pracy. Najbardziej ceni sobie dobrą atmosferę na lekcjach, ponieważ wie, że stres w nauczaniu nie sprzyja niczemu dobremu.

Królowej nauki nauczy każdego!

Agata Lewa

Agata LEWA

Nauczycielka j. rosyjskiego

Od ponad 20 lat pracuję z młodzieżą, którą pragnę zainteresować językiem i kulturą rosyjską. Cenię sobie szczerość i otwartość, uwielbiam rozmowy z młodymi ludźmi, staram się im pomagać w sytuacjach kryzysowych. Interesuję się nerodydaktyką (która opracowuje koncepcję nauczania przyjaznego mózgowi, dostosowanego do sposobu jego funkcjonowania, wykorzystującego jego naturalny potencjał). Uwielbiam podróżować po Rosji i Włoszech.

Magdalena Sadlak

magdalena sadlak

Nauczycielka j. angielskiego

Szczęśliwa posiadaczka certyfikatu CELTA, magister filologii angielskiej, pasjonatka Azji Południowo-Wschodniej, po raz pierwszy uczę w Polsce we współpracy z QED. Wcześniej zdobywałam doświadczenie w Wietnamie, Tajlandii i Hiszpanii. Każdą wolną chwilę poświęcam na śledzenie nowych vlogów z podróży na YouTube, oglądaniu dobrych filmów i seriali na Netflixie oraz odkrywaniu nowych smaków w kuchni.

Mateusz Stanowski

mateusz stanowski

Nauczyciel historii

Pasjonuje się historią, kinematografią, filozofią oraz myślą polityczną. Miłośnik długich leśnych spacerów ze swoją czworonożną towarzyszką.

Masz pytania? Napisz do nas
wpisz: jmfb

Logotypy

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda